0
media

Chesterfield Koltuk Nedir

Feb 03, 2021
0 Yorumlar

Chester aslında İngiltere’nin batısında bir kasaba ismidir. Chester kotluk, İngilizce olarak chesterfield olarak yazılır kabarık koltuk olarak bilinir. Chesterfield kanepenin tasarımcısı 4. Earl Chesterfield olarak bilinmektedir.

  Kısaca “Chester” olarak da bilinen bu koltuk takımı modelleri, 1800’lü yıllardan beri evlerdeki mobilya ihtiyacını en şık şekilde karşılayan alternatiflerden.

   Yaklaşık olarak 400 yıllık köklü ve özel bir geçmişe sahip olan chester koltuk modelleri, günümüzde hala dekorasyonun önemli bir parçası olmayı başarıyor. Herkesin ilgisini çekebilecek şıklığa ve konfora aynı anda sahip olabilen ender koltuk modelleri arasında yer alan chester koltuk modelleri ile yaşam alanlarınızı farklılaştırabilir, çalışma alanlarınız için şık çözümler üretebilirsiniz.

  Chester koltuklar, kapitone işçiliğine sahip kapitone düğmeleri takılan baklava dilimi görüntüsü veren koltuklardıumaş ve deri gibi pek çok kumaş-deri türünün kaplama olarak kullanıldığı ancak özellikle hakiki deri ve kadife kumaşlar kullanıldığında kendisini ortaya çıkarır.

  Sayısız koltuk modelinin arasında, bugün hâlâ en çok tercih edilen ve özellikle şık, gösterişli ve zengin salon ve oturma odalarına asil ve seçkin bir hava katan Chesterfield koltuklar görkemini tarihten alıyor.
1800’lü yıllardan bu yana dekorasyonda asaletin, zenginliğin ve tarz sahibi olmanın temsilcisi olan bu koltukların modası iki yüz yıldır geçmediği gibi, sürekli stilini koruyarak modern hayata uyum sağlıyor.
İngiltere çıkışlı, bugün Chester diye de anılan Chesterfield modeli koltukların en belirgin iki özelliği kollarıyla sırt kısmının aynı yükseklikte olması ve kapitone dikişe sahip olmaları. Her ne kadar orijinal Chesterfield modelleri koyu renk deriden yapılıyor olsa da, bugün bu tarz koltukların farklı renk ve kumaşlarda üretilmiş modern yorumlarına sık sık rastlıyoruz.

    Düz renkleri, yumuşak dokuları ve kendine has detayları ile dikkat çeken chester koltuk modelleri tekli, ikili ve üçlü seçenekleriyle yaşam alanlarında kolayca tercih edilebiliyor. Modern, retro ve geleneksel dekorasyonda kullanılabilen koltuk modellerinin farklı kullanım alanları yeni bir dekorasyon arayışı içinde olanlara ilham veriyor. 1700 lü yıllardan beri dekorasyonda kullanılan bu koltuk modellerini çalışma odalarında, salonlarda, ofislerde ya da bekleme salonlarında tercih etmeniz mümkün. Farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilmesinin yanı sıra farklılaştırılan tasarımları ile istediğiniz her tarzda dekorasyona uyum sağlayabilen bu kanepe ve koltuk modelleri sayesinde yaşam alanlarınıza ihtiyacınız olan dokunuşu rahatlıkla yapabilecekseni


Yorumlar: 0
Yanıtla

Henüz yorum yapılmamış.